Nowości

Zapraszamy do działów „zmiany i nowości” oraz „pomoc”.  W tym ostatnim można znaleźć sekcję „dodatki”, a w niej link do magazynu z plikami do pobrania, oraz porady i odpowiedzi na pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź w instrukcji obsługi. Od niedawna jest tam również zestaw ćwiczeń  i kilka filmów ze strony w serwisie Facebook. Cały czas pracujemy nad instrukcją obsługi MicroGeoCAD‚a ale na razie program zmienia się tak szybko, że instrukcja szybko ulega dezaktualizacji, szybciej niż jesteśmy w stanie ją poprawiać.

Ponieważ w najnowszej aktualizacji instalowana jest biblioteka znaków z pełnym zestawem atrybutów (do obsługi gml’i) a niewiele przedsiębiorstw korzysta z tego formatu, dlatego przegotowaliśmy starą wersję biblioteki oraz opis jak z niej skorzystać (porada 08.2017). W związku z tym do programu aktualizującego została dodana opcja „aktualizacja bibliotek”. Domyślnie będzie ona wyłączona, dzięki czemu po aktualizacji nie trzeba będzie powtarzać wymiany biblioteki na starą.

szlaczek z nowościami

Istnieją dwa sposoby na przeniesienie mapy zrobionej w MGC do programów Bentley Systems. Pierwszy to zapisanie pliku w formacie „dxf” a drugi to wykorzystanie plików w formacie proder-xml. Ten drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany i ma klika wad ale . . .

Stan prac nad MGC

Rozporządzenie w sprawie BDOT, GESUT i EGIB zostały podpisane pod koniec 1015 roku.  Mówiąc delikatnie zapisy Rozporządzenia nie budzą naszego zachwytu, ale cóż  … pracujemy intensywnie, żeby MGC był z nimi zgodny.  Sporo się ostatnio dzieje w programie, więc instrukcja obsługi może być lekko nieaktualna.

Najnowsza wersja ma oznaczenie 01.58. Szczegółowe informacje o stanie prac…