MGC IV - nowy uklad palet 1Rosnąca ilość funkcji w paletach narzędziowych “Arkusz mapy” oraz “Modyfikacje”, powodowała, że coraz trudniej było w nich coś odnaleźć, dlatego w najnowszej wersji programu (060), wprowadzonych zostało kilka poważnych zmian:

 

  • pojawiły się dwie nowe palety narzędziowe:  “teksty”  oraz “gml
  • funkcje związane z tekstami, zostały przeniesione z palet “podstawowe elementy” oraz “modyfikacje”,  do palety “teksty
  • funkcje związane z przygotowaniem i kontrolą plików “gml, zostały przeniesione z palety “arkusz mapy”  do palety “gml
  • zestaw funkcji do konwersji “elementy dxf / obiekty gml” został przeniesiony z palety “arkusz mapy” do palety “modyfikacje”

 

W związku z tym, w paletach “modyfikacje”, “arkusz mapy” i “podstawowe elementy”,  spora część funkcji, zmieniła swoją lokalizację. Palety te zostały “odchudzone” a ikonki funkcji zostały bez zmian, więc odnalezienie funkcji nie powinno nastręczać problemów. Proszę również pamiętać o funkcji “poszukiwanie funkcji” (Ctrl + G), która ułatwia poszukiwanie funkcji w paletach narzędziowych.

 

Szczegółowe informacje o zawartości palet narzędziowych:

oraz

 

Nowe palety narzędziowe prezentują się (29.10.2020) tak:

 

MGC IV - nowe palety 2

 

W wersji 060, poprawione zostały również procedury  importu oraz eksportu obiektów klasy “SlupLubMaszt” niezależnie od modelu zapisu stosowanego przez oprogramowania “ośrodkowe”, a także kreślenia słupów z ustawioną na “true” wartością atrybutu “z latarnią”.

 

Uwaga: aby nowe palety pojawiły się na panelu bocznym, należy po aktualizacji programu, uruchomić funkcję "przywrócenie ustawień fabrycznych".
Uwaga: W opracowaniu jest kilkanaście nowych funkcji, więc układ i liczba klawiszy w paletach 
narzędziowych "teksty", "gml",  "elementy podstawowe" a szczególnie "modyfikacje", będą ulegały zmianie.