Drugi kwartał 2023

***

Nowe zasady dystrybucji programu & nowe ceny

Od 1 czerwca b.r., MicroGeoCad będzie dystrybuowany w wersji podstawowej, w której nie będzie zestawów funkcji „inżynierskich” oraz „ewidencyjnych”. Zestawy te będzie można w każdej chwili dodać do programu. W związku z tym, zmienią się również ceny programu – szczegóły na najbliższym czwartkowym spotkaniu, a wkrótce również na stronie „oferta”. Do końca maja, program można jeszcze zamówić w „starej” wersji.

***

Aktualizacja 306

Seria szybkich poprawek oraz poprawek do tych poprawek i na serwerze jest już pakiet 306. (trafił na serwer w dniu 02.06.2023. Nadal trwają prace nad nowymi funkcjami do podziałów (kosmetyka i testy), a poza tym, prace koncentrują się na dostosowaniu pakietów narzędzi inżynierskich i ewidencyjnych, do nowych rozporządzeń. Zapraszamy na stronę ze szczegółowymi informacjami o stanie prac.

***

Narzędzia do kontroli GML

Do kontrolowania poprawności plików gml, mamy aktualnie: walidator GUGiK (w formie wtyczki do QGIS’a), wizualizator plików gml firmy Geoxy (również w formie wtyczki do QGIS’a), a od niedawna, również nową funkcjonalność geoportal firmy Geobid. W tej sytuacji, w MGC, zamiast nowego „piwa”, będzie usprawnienie funkcji kontrolowania obecności atrybutów .

***

Otwarte szkolenia – w każdy czwartek o 18:00 *)

Na czwartkowe spotkania zapraszamy nie tylko użytkowników MGC, ale wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak MGC sobie radzi z gml’em lub też mają problem z wymianą informacji w tym formacie.

a także na:

*) niemal w każdy czwartek…