Informacje o zmianach:

Licencje serwerowe

MicroGeoCad był do tej pory zabezpieczany kluczem „usb” ale ta forma jest niezbyt wygodna, szczególnie w przypadku testów (czas dostarczenia, koszt wysyłki, złodzieje na poczcie itp.). Zabezpieczenie kluczem będzie nadal dostępne, ale możliwe będzie również zabezpieczenie programu kluczem serwerowym. Stanowisko, na którym zainstalowany zostanie program zabezpieczony taką licencją, będzie musiało być podłączone do Internetu, a klucz można będzie przenosić na inne stanowisko via-serwer.

Cena MicroGeoCad’a

MicroGeoCad, został wprowadzony na rynek w roku 2015 i od tej pory jego cena, nie uległa zmianie. Niestety, inflacja, która pojawiła się kilka lat temu oraz rosnące obciążenia fiskalne spółek prawa handlowego, nie pozwolą utrzymać jej na aktualnym poziomie. W związku z trudną sytuacja na rynku usług geodezyjnych oraz problemami, jakie rodzi wprowadzenie formatu wymiany „gml”, do końca czerwca 2023, cena pozostawała na dotychczasowym poziomie.

Program + pakiety funkcji + usługi

Od pierwszego lipca 2023, z programu zostaną wydzielone pakiety funkcji, które nazwaliśmy „inżynierskimi” (profile, przekroje, inwentaryzacje obiektów itp.) oraz „ewidencyjnymi” (podziały, zestawienia danych ewidencyjnych, drukowanie zawiadomień itp). Zestawu te, będą teraz dostarczane na życzenie użytkownika i będą osobno płatne. Płatne będą również usługi polegające na rozpoznaniu przyczyn negatywnej weryfikacji plików „gml”.

Forma organizacyjne i dane spółki.

W związku z walką, jaką prowadzi Rząd, z przedsiębiorcami, zmianie uległa forma organizacyjne oraz dane spółki PRODER (nowe dane, na stronie „kontakt„)

Koniec dystrybucji i serwisowania wersji „1” MicroGeoCad’a.

Wersja 070, udostępniona 21 grudnia 2020,  była ostatnią aktualizacją dla wersji 1.0. Po dwóch latach równoległego rozwijania wersji „1” i „2”, MicroGeoCad’a, wersja „1” została wyłączona z  serwisowania. W tym czasie, w wersji pierwszej, zostało wprowadzone ponad 50 istotnych zmian i usprawnień.  Szczegółowe informacje na temat warunków aktualizacji, znajdziecie Państwo na stronie informacje o warunkach dystrybucji aplikacji.  Dla aktualnej wersji (podobnie, jak to było w przypadku wersji pierwszej), przygotowywane są darmowe pakiety usprawnień, zawierające poprawki i nowe funkcje. Pakiety są udostępniane co około 2 tygodnie. Numer wersji programu, składa się z dwóch części, z których pierwsza (02) oznacza wersję, a druga (077) numer pakietu usprawnień.

Subiektywna ocena rozporządzeń.

Dla zainteresowanych, pozostawiamy na naszej stronie, nieco nieaktualną, ocenę projektów rozporządzeń i listę zastrzeżeń, do rozporządzeń, które właśnie przestają obowiązywać.